KONCEPCJA OGRODU PRZYDOMOWEGO Z ELEMENTAMI FENG SHUI

Lokalizacja

gm. Jaktorów

Klient

Prywatny

2017

Głównym założeniem koncepcji jest harmonia i funkcjonalność układu zagospodarowania ogrodu przydomowego.

Kierując się zasadami feng shui zostały rozplanowane elementy budujące kompozycję ogrodu. Wszystkie komponenty usytuowane są wg zasad psychologii przestrzeni.

Plac zabaw dziecięcych, element wodny w postaci rzeki kamiennej i źródełka, przestrzeń do wypoczynku i rekreacji, oraz strefa ozdobna budują układ zgodny z przestrzeniami życia użytkowników oraz stronami świata.

Kolorystyka naszadzeń opiera się na połączeniu odcieni różu i fioletu, czerwieni, bieli i zieleni. Układ komunikacyjny zbudowany jest ze ścieżek z płyt kamiennych stylizowanych na podkłady kolejowe oraz w formie sześciokątów. Ścieżki oprowadzają użytkownika po całym ogrodzie, przez wszystkie jego punkty. Wzdłuż strumienia kamiennego, przy źródełku, między barwnymi nasadzeniami roślinnymi, aż doprowadzają do strefy dziecięcej oraz tarasu przy domu. Całość kompozycji, podkreślona jest przez oświetlenie nasadzeń oraz usytuowanie pojedynczych dużych kamieni na rabatach. Wzdłuż domu zaplanowany został tunel – pergola z kwitnącymi oraz owocującymi pnączami.